Hausnerův pohár 2018

📂This entry was posted in

Vážení přátelé, karatekové,

S potěšením vám oznamujeme, že tradice naší otevřené soutěže – Hausnerova putovního poháru – pokračuje dál. Ročník 2018 se bude konat opět v lednovém termínu: tentokrát v sobotu 27.1.2018 od 10:00 na obvyklém místě – stará hala SKKP na Vodově.

Přihlášky (formulář zde) prosím zašlete nejpozději do 24.1.2018 (tameshi-wari již do 12.1.) na adresu pavel.halva@email.cz.

Registrace závodníků začíná v 9:00. Dostavte se prosím včas – velmi tím usnadníte organizaci.

Kompletní propozice soutěže najdete zde, stručná pravidla zde (kumite je ve všech kategoriích jako jiyu-kumite).

Update:
Stálí návštěvníci Hausnerova poháru už vědí, že na této akci mohou shlédnout i ukázky jiných bojových umění. Ani letos tomu nebude jinak.
Na závěr akce proběhnou ukázky bojového umění aikidó, které předvede Zdenko Reguli 6.dan a jeho kolegové z Daigaku dódžó Brno. Aikido je japonské bojové umění, které založil Morihei Uešiba v první polovině 20.století. V aikidó se cvičí především různé hody a pády, úchopy a znehybnění, přemístění a údery. Cvičí se také s tradičními japonskými zbraněmi, s dlouhým mečem, tyčí a nožem.
Zdenko Reguli je vynikajicí znalec tohoto bojového umění a vyučováním úpolů se zabývá i profesně na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Vyučuje aikidó na mnoha seminářích, je autorem publikací s úpolovou tématikou, mimo jiné Aikidó – průvodce pro žáky i učitele.