• Setkání mistrů 8/2023 – report

  📂This entry was posted in

  V pořadí druhé setkání mistrů bojových umění se tentokrát konalo již v polovině srpna 2023. V hotelu Medlov na Vysočině se opět setkali držitelé mistrovských stupňů v karate Shotokan, Fudokan, MSK, Ju-jitsu a Musado, aby si vyměňovali svoje dlouholeté zkušenosti z výcviku v boji beze zbraně i se zbraněmi.

  Praktický trénink vedl hanshi Petráš, shihan Halva a sabomnim Galský. Pod jejich dohledem si všichni přítomní zkoušeli různé metody a reálné techniky boje. Trénink, který vedl hanshi Petráš byl zaměřený na techniky ju-jitsu a především na boj s tyčí hanbo-jitsu. Radovan Galský předával ostatním svoje zkušenosti v boji s nožem a polní lopatkou z pozice vedoucího instruktora Armády ČR. Trénink karate, vedený Pavlem Halvou, se soustředil na zvýšení rychlosti reakce a rozvoj mentální energie.

  Akci tentokrát provázelo nádherné počasí, takže si účastníci mohli užít i krásnou přírodu okolí hotelu a kraje Vysočina.

  Podívejte se na fotky a video z této akce.


 • Setkání mistrů 2023

  📂This entry was posted in

  Přátelé bojovníci,

  Protože první setkání mistrů, které jsme pořádali v září 2022, se velmi osvědčilo, budeme v tomto roce organizovat i druhý ročník. Bude se opět konat v areálu hotelu Medlov nedaleko Nového Města na Moravě, tentokrát však již v polovině srpna 2023 podle přiložených propozic.

  Věříme, že vás tato příležitost osloví a budeme se těšit na naše setkání.

  propozice, přihláška


 • Hausnerův pohár 2023 – report

  📂This entry was posted in

  V sobotu 21.1.2023 pořádal náš klub Karate SKKP již 31. ročník soutěže Hausnerův pohár. Přestože mistr Hausner z důvodu nemoci nebyl osobně přítomen, soutěž proběhla hladce a úspěšně. Akce se zúčastnilo téměř 200 karatistů z dvaceti klubů z České a Slovenské republiky. Nejmladšímu účastníkovi bylo necelých 5 let, zatímco nejstarší brzy oslaví 74 roků.

  Vzhledem k počtu soutěžících jsme museli připravit tři tatami, na kterých proběhla nejdříve soutěž ve stínovém boji. Dopoledne jsme stihli rovněž soutěž v kata týmů, ve které je důležitou součástí i aplikace bojových kombinací bunkai.

  Odpoledne pak navázal zápas – kumite, po kterém následovala soutěž v přerážení betonových bloků. Dvě ženy a čtyři muži svými údery přerazili celkem 43 bloků. Žádný z přihlížejících diváků nepotřeboval další důkaz o tom, jakou mají údery karate obrovskou účinnost.

  Na závěr nechyběly ukázky jiných bojových umění. Tentokrát diváci obdivovali umění bojovníků aikidó, které vedl doc. Zdenko Reguli, a úplný závěr patřil odborníkům na boj se zbraněmi ze systému musado. Hlavní instruktor Armády České republiky Radovan Galský a jeho spolubojovníci nenechali nikoho na pochybách, že životy obyvatelů naší republiky jsou v opravdu dobrých rukou.

  V celkovém bodování zúčastněných oddílů obsadil 3. místo ABU Sport Ledeč nad Sázavou, 2. místo vybojoval Karate Team Bohunice a vítězným klubem letošního ročníku se stal Fudokan Brno.

  Blahopřejeme k úspěchům, všem aktivním účastníkům moc děkujeme a těšíme se na vás opět na dalším ročníku v roce 2024!


 • Zkoušky na STV 2022

  📂This entry was posted in

  V úterý 13.12.2022 proběhly v našem klubu zkoušky na stupně technické vyspělosti. Všichni adepti byli velmi dobře připravení a zvládli bez potíží nejenom praktickou, ale i teoretickou část, kdy dokázali správně zodpovědět záludné otázky shihana Hausnera.

  Všem úspěšným karatistům blahopřejeme!


 • Interní seminář rozhodčích

  📂This entry was posted in

  V pátek 6.1.2023 proběhne v našem oddíle interní seminář rozhodčích z našeho klubu. Tato akce je naší přípravou na Hausnerův pohár 2023, proto budeme řešit specifická pravidla této soutěže.

  Protože od posledních závodů uplynula delší doba, projevili zájem o tohle oživení znalostí i někteří externí rozhodčí. Z tohoto důvodu nabízíme i ostatním možnost oprášit si společně s námi některé detaily pravidel soutěže.

  POZOR: seminář se tentokrát bude konat v karate sále SK KP na ulici Srbská 4 od 18:00 do 20:00

  • všichni zájemci jsou vítáni
  • pozdní příchod nebo dřívější odchod není problém
  • ti, kteří se účastnit nemohou, najdou popis základních pravidel zde

 • Setkání mistrů 9/2022

  📂This entry was posted in

  Třetí víkend v září se v hotelu Medlov na Vysočině setkalo 20 mistrů různých bojových umění, aby si vyměňovali svoje cenné a dlouholeté zkušenosti. Sešli se držitelé mistrovských stupňů v karate Shotokan, Fudokan, MSK, Ju-jitsu a Musado.

  Praktický trénink vedl shihan Hausner, hanshi Petráš a sensei Galský. Pod jejich dohledem všichni přítomní nacvičovali různé metody a reálné techniky boje beze zbraně i se zbraněmi.

  Přestože bylo špatné počasí a celý víkend pršelo, panovala dobrá nálada a všeobecná spokojenost.

  Fotky z této akce najdete v naší galerii.


 • Hausnerův pohár 2023

  📂This entry was posted in

  Vážení přátelé, karatisté a příznivci bojových umění,

  Znovu se přibližuje termín konání soutěže Hausnerův pohár, která je nyní plánována na sobotu 21. ledna 2023.

  Soutěž proběhne (stejně, jako v minulém roce) ve sportovní hale Modřice, přímo v prostorách haly je možné ubytování. V případě, že o nocleh budete mít zájem, kontaktujte přímo manažera haly: Ing. Jahoda, tel. 603 808 048.

  Těšíme se na setkání s vámi!


 • Organizační info 2022/2023

  📂This entry was posted in

  Konec školního roku

  Blíží se konec školního roku a tedy i tréninků v hale na Vodově. V pátek 24.6. se ještě sejdeme na Vodově jako vždy v 19:00 a poslední trénink před prázdninami bude v úterý 28.6. na Srbské v 17:00.

  Venkovní letní tréninky

  Opět budeme organizovat letní tréninky venku. Zatím vybíráme vhodné místo, takže sledujte mail, kde bude vždy nabídka od některého senseie a kdo bude mít zájem si zacvičit, svou účast potvrdí.

  Tréninky od září 2022

  Z ekonomických a provozních důvodů v souvislosti s novým majitelem hal na Vodově (STAREZ), rozhodl výbor našeho klubu o trvalém přemístění tréninků do tělocvičny na Srbské 4, a to od září příštího školního roku 2022/2023. V úterý tak bude platit již používaný termín – 17:00-18:30 a v pátek 18:30-20:00.

  Členské příspěvky

  Od září 2022 můžete platit členský příspěvek na školní rok 2022/2023, a to ve výši 3 800,- Kč na účet 2401424436/2010. Do poznámky pro příjemce uveďte prosím své jméno, příspěvky zaplaťte do konce září.


 • Karate SKKP – prezentační videa

  📂This entry was posted in

  Shihan Jiří Hausner 9.Dan, profesor bojových umění a mezinárodní instruktor, si brzy připomene významné výročí od chvíle, kdy se začal věnovat studiu judo, karate a dalších bojových umění. Při této příležitosti jsme se rozhodli vytvořit několik prezentačních videí o karate a především o našem klubu Karate SKKP, na jehož založení se podílel.

  Tato videa budeme postupně zveřejňovat, aby se mohli ostatní zájemci o budó dozvědět, co a jakým způsobem v našem klubu trénujeme.

  • První video je věnováno základům karate – kihon a kata.
  • Druhé video je věnováno bojovým technikám – kumite.
  • Třetí video je věnováno technikám přerážení – tameshi-wari.
  • Čtvrté video je věnováno činnosti klubu Karate SKKP a výročí 50 let na tatami, které letos oslavil shihan Jiří Hausner.
  • Páté video je věnováno 31. ročníku naší tradiční otevřené soutěže – Hausnerův pohár 2023
  • Šesté video je věnováno technikám hanbó jutsu – boj s krátkou tyčí.

 • Hausnerův pohár 2022: report

  📂This entry was posted in

  V sobotu 5.2.2022 se konal již třicátý ročník soutěže Hausnerův pohár. Uspořádat takovou akci na vrcholu covidové pandemie může napadnout jen drsňáky z klubu Karate SKKP :-). Nebyl to však žádný záměr, termín byl stanoven dlouho předem. Soutěž se připravovala již od léta 2021 a proto jsme ji nechtěli zrušit. Nešlo ovšem o žádnou covid párty, soutěž splnila všechny podmínky stanovené MZČR pro sportovní akce a všichni účastníci prošli důkladnou vstupní kontrolou. Následně i v průběhu akce bylo vyžadováno dodržování stanovených pravidel.

  Pandemie negativně ovlivňuje celou společnost a ani naše akce tedy nebyla výjimkou. Z tohoto důvodu jsme se omezili pouze na soutěž v kata a kumite. Tentokrát se nesoutěžilo v přerážení betonových bloků a chyběly i ukázky jiných bojových umění, které zpravidla doprovází závěr soutěže. I přes velmi nepříznivé podmínky se zúčastnilo 11 klubů z České a Slovenské republiky.

  V celkovém bodování zúčastněných oddílů obsadil 3. místo Karate Kyjov, 2. místo vybojoval oddíl Fudokan karate Brno-Žebětín a vítězem letošního 30.ročníku se stal se stejným počtem bodů, ale větším počtem získaných zlatých medailí, klub Karate Team Bohunice.

  Blahopřejeme k úspěchům, všem aktivním účastníkům moc děkujeme a těšíme se na vás opět na dalším, 31. ročníku soutěže v roce 2023!