Hausnerův pohár 2024 – report

📂This entry was posted in

V sobotu 20.1.2024 pořádal náš klub Karate SKKP další ročník soutěže Hausnerův pohár. O cenné trofeje bojovalo celkem asi 250 soutěžících z 29 klubů Česka, Slovenska a Rakouska. Nejmladšímu účastníkovi bylo 5 let, zatímco nejstarší již oslavil 62 roků. Na regulérní průběh soutěže dohlížel zejména Radek Červený jako hlavní rozhodčí a Rostislav Hrubý jako jeho zástupce.

Vzhledem k vysokému počtu účastníků jsme museli připravit tři tatami, na kterých proběhla nejdříve soutěž v kata. Dopoledne jsme stihli rovněž soutěž v kata týmů, ve které byla důležitou součástí i aplikace bojových kombinací bunkai, povinná pro všechny od starších žáků. Bylo patrné, že zejména v této části soutěže se výkony závodníků každým rokem zlepšují.
Odpoledne pak navázal zápas – kumite, po kterém následovala soutěž v přerážení betonových bloků. Kategorii mužů v tameshi-wari ovládl Muneim Mansour přelomením 10 ks betonových bloků, zatímco kategorii žen kralovala Andrea Korbelová s výkonem 8 ks přeražených bloků.

Na úplný závěr opět nechyběly ukázky jiných bojových umění. Tentokrát mohli diváci obdivovat umění taj ji, které předvedl mistr – dashi Chen Shi Hong. Ten se bojovým uměním věnuje již přes 50 roků a dlouhodobě žije ve Vídni. Mistr Chen se svým zástupcem pro ČR mistrem Davidem Pirochtou a jeho žáky představil základní sestavu osmnácti pohybů chen tai ji. Na úplný závěr následovalo ještě další cvičení s dvojitým mečem.

Současně dashi Chen prezentoval poprvé v České republice vzácné historické kaligrafie a malby i vlastní umění kaligrafie.
V celkovém bodování zúčastněných oddílů obsadil 3. místo Fudokan Brno, 2. místo zaujal klub Karate Kyjov a vítězství tentokrát vybojoval klub Karate Team Bohunice.

Blahopřejeme k úspěchům, všem aktivním účastníkům moc děkujeme a těšíme se na vás opět na dalším ročníku v roce 2025!

Fotky z akce najdete v naší galerii, videa v našem Youtube kanálu. Podívejte se i na průřezové video s nejzajímavějšími momenty z akce.

Kompletní výsledková listina


Comments are closed.