Hausnerův pohár 2022: report

📂This entry was posted in

V sobotu 5.2.2022 se konal již třicátý ročník soutěže Hausnerův pohár. Uspořádat takovou akci na vrcholu covidové pandemie může napadnout jen drsňáky z klubu Karate SKKP :-). Nebyl to však žádný záměr, termín byl stanoven dlouho předem. Soutěž se připravovala již od léta 2021 a proto jsme ji nechtěli zrušit. Nešlo ovšem o žádnou covid párty, soutěž splnila všechny podmínky stanovené MZČR pro sportovní akce a všichni účastníci prošli důkladnou vstupní kontrolou. Následně i v průběhu akce bylo vyžadováno dodržování stanovených pravidel.

Pandemie negativně ovlivňuje celou společnost a ani naše akce tedy nebyla výjimkou. Z tohoto důvodu jsme se omezili pouze na soutěž v kata a kumite. Tentokrát se nesoutěžilo v přerážení betonových bloků a chyběly i ukázky jiných bojových umění, které zpravidla doprovází závěr soutěže. I přes velmi nepříznivé podmínky se zúčastnilo 11 klubů z České a Slovenské republiky.

V celkovém bodování zúčastněných oddílů obsadil 3. místo Karate Kyjov, 2. místo vybojoval oddíl Fudokan karate Brno-Žebětín a vítězem letošního 30.ročníku se stal se stejným počtem bodů, ale větším počtem získaných zlatých medailí, klub Karate Team Bohunice.

Blahopřejeme k úspěchům, všem aktivním účastníkům moc děkujeme a těšíme se na vás opět na dalším, 31. ročníku soutěže v roce 2023!