Hausnerův pohár 2018: report

📂This entry was posted in

Další ročník Hausnerova poháru je opět za námi. Soutěže se letos zúčastnilo 16 klubů z České a Slovenské republiky a celkem cca. 150 závodníků. Všechno probíhalo velmi hladce mimo jiné také díky využití softwaru na řízení soutěže, jehož autorem je Václav Cetl (3. dan Fudokan karate). Plně vytížená byla dvě tatami, na kterých se bojovalo v disciplínách kata a kumite jednotlivců a také kata týmů včetně aplikace bunkai.

Soutěže tameshi-wari se zúčastnila Dominika Dubská (2. dan AKA Dojo Brno), která zopakovala svůj loňský výkon přeražením 9 ks ytongů. Ve skupině mužů zdolal úderovou plochou seiken Pavel Schwarz 8 ks a Muneim Mansour 9 ks ytongů (oba z klubu Complete Self Defence System Brno). Stálicí této soutěže je Robert Klimeš 6. dan z klubu Dragon Březnice, který technikou shuto uchi zlomil také 9 tvárnic. Neoficiální český rekord vytvořil Vladimír Tomi 6.dan, který suverénně přerazil 8 ks úderem teisho-cuki.

Na závěr akce proběhly ukázky bojového umění aikidó, které předvedl Zdenko Reguli 6.dan a jeho kolegové z Daigaku dódžó Brno. V aikidó se cvičí především různé hody a pády, úchopy, páky a znehybnění, přemístění a údery. Viděli jsme také ukázky boje s tradičními japonskými zbraněmi, s dlouhým mečem, tyčí a nožem. Z ukázek bylo patrné, že Zdenko Reguli je opravdový mistr tohoto bojového umění. Všechny diváky zaujaly velice ladné a elegantní pohyby, které jsou však současně v boji velice účinné.
Úplný závěr patřil vyhodnocení výsledků a předávání cen. U toho byl přítomen i Hanshi Ladislav Petráš (9. dan WJJKO), který se věnuje bojovým uměním již více než 50 roků a má za sebou velmi úspěšný rok 2017. V tomto roce byl Hanshi Petráš uveden do síně slávy, získal 9. dan a také ocenění Golden Dragon – Zlatý drak. Bylo vyrobeno celkem 100 ks tohoto ocenění, jsou číslovaná a ke každému je i certifikát. Každé dva roky se udělí 10 ks ocenění. Hanshi Petráš má se svým cvičením ju-jitsu velké uznání v Evropě, o čemž svědčí, že dostal ocenění Golden Dragon č. 1. Hanshi je stále velmi aktivní, navštěvuje pravidelně i Hausnerův pohár a při této příležitosti mu bylo uděleno čestné členství v našem klubu Karate SK Královo Pole.

Naši závodníci vybojovali řadu medailí v kata i kumite, na získání poháru v celkovém bodování to však nestačilo. V celkovém bodování oddílů obsadil hezké 3. místo klub Asia Budo Center Bratislava, 2. místo získal klub Karate Kyjov a vítězem soutěže se tentokrát stal klub Fudokan karate Brno-Žebětín.

Blahopřejeme k úspěchům, všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na vás opět v příštím roce!