Hausnerův pohár 2017

📂This entry was posted in

Od založení klubu karate SK Královo Pole Brno uběhlo již 40 roků. Jak lépe takové výročí oslavit, než přátelskou soutěžní akcí s mezinárodní účastí. Na letošní Hausnerův pohár dorazilo přibližně 150 závodníků z 16-ti klubů karate nejen z České, ale i Slovenské republiky.
Členové našeho klubu byli velmi úspěšní a v průběhu dne vybojovali tyto tituly:

• Martin Pokorný: 1. místo kata masters
  • Miroslav Kotík: 3. místo kata veterán
  • Martin Špaček: 2. místo kumite masters
  • Miroslav Vajbar: 3. místo kumite masters
  • Roman Janík: 3. místo kumite seniorů

Před koncem akce proběhly zajímavé ukázky tai ji stylu Chen v provedení sifu Davida Pirochty a jeho žáků z Výzkumného institutu Chen Tai ji Brno, které všechny zaujaly svojí ladností a elegancí.
Vyvrcholením pak byla soutěž v přerážení ytongů – tameshi-wari. Vynikající výkon předvedl Vladimír Tomi 6.Dan z klubu CBU Zlín, který technikou šuto uči hladce zdolal 8 ytongů a stal se vítězem v kategorii mužů. V ženské kategorii následně společně obsadily 1.místo Dominika Dubská 1.Dan AKA Dojo Brno a Andrea Korbelová 3.kyu Complete Self Defence System Brno shodným výkonem 9 ytongů.
Po šesti hodinách zápolení tentokrát v celkovém hodnocení zvítězil Klub Karate Pezinok. Pohár pro druhý nejlepší oddíl si odvezl klub Karate Bystrc a třetí místo získal klub Fudokan Karate Brno Žebětín.
Jako významný a milý host naši soutěž navštívil také hanshi Ladislav Petráš 8.Dan z klubu ju-jitsu Sakura Olomouc, který byl přítomen slavnostnímu předávání cen a udělení titulu velmistra Hausnerova poháru. Tato akce se totiž pořádá již přes 20 roků a tak na závěr soutěže byli vyhodnoceni také dlouhodobě nejúspěšnější závodníci. Nejvyšší počet bodů za umístění v soutěžích jednotlivců za posledních 10 let získala Dominika Dubská 1. Dan z klubu AKA Dojo a Martin Špaček 3. Dan z pořádajícího oddílu SK Královo Pole Brno.
Unavení, ale spokojení se v podvečer všichni rozloučili a s novou motivací do dalšího tréninku karate a bojových umění vyrazili k domovu.

Prohlédněte si fotogalerii a videa (kumite, tameshiwari a ukázky tai ji).
Kompletní výsledky všech disciplín a kategorií najdete ve výsledkové listině.

Nobody is perfect. Pokud zjistíte ve výsledcích jakékoliv nesrovnalosti, dejte nám vědět zde v komentářích nebo na FB.